Hlavním záměrem bylo v maximální míře zachovat genius loci a vytvořit interiér, který bude působit, jako by sem patřil odjakživa. To se povedlo díky zachování původních prvků – trámů, nosné konstrukce a odkrytím do té doby pod omítkou schované cihlové zdi. Všechny tyto unikátní prvky designérka zakomponovala do interiéru a se staly jeho organickou součástí.

Dispozice rekonstrukce půdy …

Byt byl navržen tak, aby byl příjemným místem, kde se můžete společně potkat, ale kde můžete i nerušeně relaxovat.

Obývací pokoj s kuchyní je dostatečně prostorný, aby se zde mohla setkat širší rodina i větší skupina přátel.

K odpočinku mimo ložnici slouží i tzv. spací patro, tedy galerie, která je nad koupelnou a má prosklené okno do obývacího pokoje. Můžete tedy sledovat dění, ale být nerušeni v klidu galerie.

Zdroj: KP INTERIORS

Světlo v podkroví je důležité …

Největší otázkou bylo, jak sem dostat dostatek denního světla. To vyřešila velká střešní okna rozmístěna po celé délce prostoru tak, aby každá obytná zóna měla své.

„Pod okny se nám odkryla stěna, která je vystavěna z cihel, celou jsme ji očistili od původní omítky a použili jako designový prvek v interiéru,“ vysvětluje Kristina Prokšová.

Zdroj: KP INTERIORS

Trámy v podkroví vypadají opravdu hezky …

Že se střešní trámy stanou dominantou každého prostoru, kde se objeví, zpochybní jen málokdo. V tomto případě je designérka využila také jako přirozené oddělení jednotlivých zón.

Mimo to slouží také jako nosné prvky k nábytku, konkrétně k policím, které jsou vedle sedačky a tvoří i část podlahy. Důkladným pozorováním uvidíte, že dřevěná podlaha je položena vždy k trámu a mezi ložnicí a obytnou částí slouží jako schod.

„Tím, že jsme měli v interiéru již dřevo a cihly, nechtěla jsem se pouštět do žádné divočiny a zůstala u neutrálních materiálů. Kromě dřeva se tu ještě objevuje dlažba v dekoru beton, kovové prvky natřené na antracitovou šedou a bílá na zdech. Doplňující barva může být v tomto případě jakákoliv,“ uzavírá designérka.

Zdroj: KP INTERIORS

Realizace je jedním z vítězů ankety Dřevěné stavby roku 2020, kterou vybírala odborná porota a veřejnost z 99 přihlášených staveb. Anketu vyhlašuje již po desáté Nadace dřevo pro život, nezisková organizace, která podporuje využívání českého dřeva, naší obnovitelné suroviny.


Zdroj: living.cz … (článek)