Stačí jen pár drobností

Pokud patříte k filmovým fanouškům a máte nějakého oblíbeného hrdinu, možná byste si přáli bydlet stejně jako on v některém z filmových příběhů. Iniciativě se ani v této oblasti meze nekladou a existují skalní fanoušci, kteří neváhají si zařídit alespoň jeden pokoj v domě jako věrnou kopii interiéru použitého v sérii příhod Harryho Pottera nebo Sexu ve městě.

Nejedná se však o nijak levnou záležitost, proto není divu, že možná s touto investicí poněkud váháte.

To ale nevadí. Našli jsme pro vás spoustu drobností, které vás každodenně naladí na tu správnou filmovou notu a přitom vás vyjdou na pár korun.

Fototapety, osušky i hrnky

Jednou z nejdostupnějších dekorací jsou fototapety filmových postav. Své pokoje si jimi zdobí většinou spíše děti nebo teenageři. Touží mít svého oblíbeného hrdinu nablízku a ideálně v nadživotní velikosti. Výhodou tapet je, že když se po čase změní vkus vašeho potomka, snadno tuto dekoraci vyměníte.

Samozřejmě ještě nenáročnější a flexibilnější je pořídit dětem jen pár předmětů s filmovými motivy. Kromě hrníčků nebo skleniček, z nichž si rádi vypijí svůj nápoj, osušek, které nejlépe utírají, jsou asi nejpopulárnější lampičky.

Teenageři asi také ocení stylové příslušenství k počítači, tabletu či mobilnímu telefonu, jako jsou například podložka pod myš nebo designový modem.

Zdroj: interiery-exteriery.cz (vlastní)
Zdroj: Yellow Octopus

Rohožka, budík nebo kuchyňské nože

Posedlost některým z filmových hrdinů však není výlučně typická pouze pro děti. I mezi dospělými se bezesporu najde spousta těch, kteří si například kromě triček či kšiltovek pořídí i pár dalších věcí připomínajících „nadpozemské“ vlastnosti některého z filmových hrdinů. A výrobci dekorací jsou poměrně vynalézaví.

Můžete přivítat hosty rohožkou à la Harry Potter nebo porcovat maso kuchyňskými noži, které budí dojem, že právě vypadly z filmu Star Wars. Podobné je to třeba s budíkem, s nímž se vám bude možná lépe vstávat. Těm umírněnějším z vás pak možná postačí jen černobílý obraz nesmrtelného Sherlocka Holmese.

Zdroj: Artfinder

Nic se nemá přehánět

Originální ozvláštnění interiéru se cení. Proto není důvod, proč byste se neměli obklopit věcmi s takovým designem, který vám imponuje a je vám blízký. Avšak právě některé dekorace s filmovými hrdiny bývají hodně barevné a pohybují se na okraji kýče. Proto je nakupujte s rozmyslem.

Snadno se vám totiž může stát, že projdete pár obchodů a z každého si odnesete dva tři kousky symbolizující sílu a moc filmových hrdinů. Když je pak ale soustředíte na pár metrech čtverečních, může se dostavit se místo očekávaného neutuchajícího nadšení z báječného estetického zážitku rozladěnost a zklamání. Zjistíte totiž, že se tyto dekorace k sobě vůbec nehodí. Ani sebeodvážněji zařízený interiér totiž neunese úplně každou divočinu.


Zdroj: living.cz … (článek)