Vlastní spíž (místnost)

Pro kuchyňské úložné prostory je ideální vlastní spíž (vlastní místnost) s posuvnými dveřmi, které nezabírají místo do prostoru. Spíž představuje dokonale organizovaný prostor pomocí regálového systému.

Alternativou může být i větší skříň, která je buďto součást kuchyně nebo v zabudovaném stavebním otvoru. Lze ji vybavit drátěným systémem, kterým získáme sofistikované úložné prostory.

.

Zásuvky s odpadkovým košem (pod dřezem)

V současné době je velmi populární používat v kuchyních zásuvkové systémy. Do zásuvky lze zabudovat i odpadkový koš, který je nejčastěji umístěn pod dřezem. Celý tento výsuvný systém je uzpůsoben pod sifón dřezu a odpad. Tím elegantně využijeme prostor pod dřezem.

Na obrázku níže vidíme ukázku výsuvného odpadkového koše.

.

Rohové zásuvky (u rohové skříňky)

V malých prostorech bytu se snažíme v kuchyni využit jakýkoli prostor. Pokud přemýšlíme nad tím, jak vyřešit v kuchyni rohový prostor (rohová kuchyně) máme několik možností. Můžeme použít rohovou skříňku s policemi nebo rohovými zásuvkami a také skříňku s rohovým drátěným programem.

Cenové ohlédnutí u rohových systémů

Nejlevnější způsob je použít do rohové skříňky police. Tento způsob má, ale nepraktické využití, protože se do zadní části špatně dostaneme.

Dražším způsobem je drátěný program, který umožňuje vysunutí, a tím se pohodlně dostaneme do zadního prostoru.

Nejdražším způsobem jsou rohové zásuvky, které nabízí sofistikované řešení např. pro příbory, talíře a uložení hrnců.

.

Potravinová skříň

Potravinová skříň je obnova „špajsky“. Slouží pro ukládání potravin, které není nutné skladovat v chladničce (mrazničce). Rozdělení skříně může být vytvořeno pomocí polic nebo speciálního drátěného programu.

Do skříně si namontujte poličky, a to i na vnitřní stranu dveří. Díky organizátoru budete mít všechno hnedka po ruce.

Potravinová skříň je velmi často navrhovaná u dnešních moderních kuchyní a bývá umístěna vedle volně nebo vestavné lednice.

.

Hluboká zásuvka (ve spodní skříňce)

Pro velmi pohodlné uspořádání talířů, hrnku a ostatního kuchyňského nádobí poslouží i hluboká zásuvka. Členění je provedeno pomocí dřevěných kolíků, které při vysouvání zásuvky, nádobí upevní a tím se nemůže pohybovat po celé zásuvce.

Příborníky v zásuvkových skříňkách

Příbory, lžičky a další věci ke stolování je možné hezky uspořádat v kuchyňských zásuvkách pomocí příborníků. Příborníky mohou být plastové (bílé, šedé) nebo dřevěné. Jaký si vyberete právě Vy, záleží pouze na vás. Klasický příborník (viz. obrázek níže) může být u více nádobí velmi nepraktický a nepřehledný.

Příborníky je možné koupit například >> zde: <<

.
Zajímavým řešením příborníku je určitě bez pochyb ukázán na obrázku níže, kde vkládáme příbory, vařečky, naběračky a další nádobí svisle do úložného prostoru.

Další inspiraci najdeme zde >>

Zásuvka umístěná pod kuchyňským dřezem

Pod kuchyňským dřezem vzniká volný prostor, který je možné využít buďto volnou policí nebo zásuvkovým systémem. Na obrázkách níže vidíme způsoby využítí pomocí zásuvkového systému.

Do prostoru pod dřezem je vhodné ukládat různé čístící prostředky, které potřebujeme v celé domacnosti. Pokud tyto čístící prostředky budeme odkládat na polici (pod dřezem), tak se k nim budeme celkem špatně dostávat. Pokud, ale čístící prostředky umístěme do vysouvací zásuvky, budou snadno dostupné … 🙂 .

Obyčejné vysouvací police

Vysouvací police můžou sloužit ve spodních skříňkách pro ukládání hrnců. Jde v odstatě o zásuvku, která je přízpůsobena pro hrnce. Dno takovéto zásuvky je vytvořeno z lamina (LTD 12, 16 nebo 18) címž je zaručena vyšší nosnost.

.

.

Další využití vysouvací police může být například pro kuchyňský robot. Robor nemusíme pro uskladnění nějak demontovat, čímž ho můžeme velmi rychle použít.

Organizátor plechů na pečení (do trouby)

Každá kuchyň potřebuje plech na pečení, bez toho se prostě neobejde žádná kuchařka. Kam tedy umístit plechy na pečení, aby byli hezky po ruce. Nabízí se jednoduché řešení, které využívá speciální zásuvku – do výsuvné zásuvky vytvoříme speciální organizér pro plechy.

Zajímavým a praktickým řešením je úzký organizátor, který by měl být umístěný poblíž trouby.