Jako své místo pro život si zvolila mladá rodina se dvěma dětmi půvabnou obec Velešovice u Brna. Postavili si dvoupodlažní dům se třemi ložnicemi. Jeho dispozice je jednoduchá a účelná – v přízemí se nachází zádveří, centrální obytný prostor tvořený kuchyní, jídelním koutem a obývacím pokojem. Dále je tu koupelna se samostatným WC, ložnice se šatnou a pracovna. V patře jsou situovány dětské pokoje, z nichž každý má samostatnou šatnu, a menší koupelna a toaleta.

Aby byl jejich domov dokonalý, oslovili designérku Věru Kameníkovou z brněnského studia IDEAcollective, aby jim celý dům zařídila. Neměli žádná vyhraněná přání, nechali designérce volnou ruku s tím, že jednotlivé návrhy budou konzultovány a odsouhlaseny. Díky tomu mohla designérka pracovat s velkou volností a vytvořit zajímavý interiér. Sympatické také bylo, že se majitelé nebáli barev, výsledek je na pohled vyvážený a rozhodně ho nelze nazvat nudným nebo tuctovým.

Veškerý nábytek byl navržen a vyroben individuálně na míru potřebám rodiny a domu. Velkou péči designérka věnovala i svítidlům a ostatním zařizovacím předmětům, jako jsou dveře, podlahové krytiny, obklady, sanita a podobně. Všechny vybírala s ohledem na typ místnosti a jeho barevnost. Na podlahu byl položen vysokozátěžový vinyl skládaný z dílců s dekorem dřeva zajímavé kresby. Velmi praktické se ukázalo její použití jako obkladu stěny zádveří.

Zdroj: IDEAcollective

Velmi odolná deska a sladěná židle (až neviditelná)

Dominantou obývacího prostoru je prostorný kuchyňský kout antracitové barvě. Bez povšimnutí nelze přejít dokonalé využití prostoru – závěsné skřínky sahají až ke stropu a nabízejí velkorysý úložný prostor. Část dvířek a obklad stěny za poličkami z dřevodekoru rozbíjejí monolit a zútulňují ji. Pracovní deska je tvořena velkoformátovou keramikou Neolit, která vyniká extrémní odolností.

Na pracovní ostrůvek navazuje nižší stůl a vpravo jsou umístěné dvě na míru vytvořené barové stoličky, které jsou na první pohled téměř neviditelné. Jídelní židle jsou očalouněné stejnou látkou, jaká je použita na sedací soupravě vyrobené na míru  a dekoračních polštářích na nich.

Modrá pohovka se může zdát odvážná, ale spolu se žlutými detaily na policích či konferenčním stolku rozehrávají zábavnou barevnou variaci. Osvětlení obývacího pokoje tvoří „pavouk“ jednoduchých žárovek, které osvětlují důležité body pokoje.

Zdroj: IDEAcollective

Ložnice – klid pro dospělé k načerpání energie

Zdroj: IDEAcollective

V ložnici oproti hravému interiéru panuje klidná nálada, která prospívá relaxaci a usínání. Jemné přírodní tóny šedobéžové v kombinaci s bílou vytvářejí harmonický soulad. Nepřehlédněte malý toaletní stolek s výklopnou deskou se zrcadlem. Po zavření se promění v obyčejnou poličku nebo poslouží jako odkládací či pracovní stolek.

Koupelna rodičů je opatřena betonovou stěrkou šedobéžové barvy. Dvě umyvadla zajistí dospělým pohodlnou hygienu při ranním spěchu. Prosklený sprchový kout neubírá prostor.

Pro děti hravé patro

V patře bydlí děti, a tak byly kolmé hrany schodů opatřeny veselým barevným nátěrem – každý schod jiný, ale snad i díky tomu je děti překonají mnohem snáze.

Koupelna dětí je jednoduchá, opatřená velkoformátovými dlaždicemi přírodních tónů a ozvláštněných mozaikovou listelou. Barvy dodají ručníky a předložky. Moudré rozhodnutí, protože barevné preference dětí se mění mnohem snáze a rychleji než obklady v koupelně.

Holčičí pokojíček je naopak poplatný jejímu věku – hraje si s růžovou a fialovou a dětskými motivy. Zatímco fialová jako elegantní barva se nachází na dveřích a nábytku, dětská růžová je použitá na výsuvných koších, jejichž výměna nebude mnoho stát, až pomine růžové období. Ostatní nábytek je bílý, lesklý, bude se dobře udržovat a dlouho nezestárne.


Zdroj: living.cz … (článek)

Najděte si tu vaši sedačku či kuchyň – srovnávač cen nábytku

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]