Romantické kuchyně už dávno nepatří jen na babiččinu chalupu. Stále častěji zabydlují i centra velkých měst nebo panelákové interiéry. Spolu s tím pokračuje i hledání nového vzhledu. Ne každému vyhovuje zdobný shabby chic, venkovská Anglie nebo bílý provensálský styl. I když ty u vyznavačů romantiky převládají.

Zdroj: Asko nábytek

Romantika může mít mnoho podob

A cestu k ní nacházíme skrze přírodní materiály. Dřevo, kámen, keramika a porcelán – to jsou nejčastěji používané dekory ve venkovsky laděných kuchyních.

Nebojte se experimentovat a propojte více různých barev a materiálů. Například kombinace dubových skříněk s pracovní deskou v provedení přírodního kamene vypadá velmi moderně, ale zároveň klasicky.

Zdroj: Trachea

Uprostřed lesa

Můžeme kromě klasických srubů a roubenek najít i moderní chaty. Jsou plné přírodního dřeva, oblíbená je také překližka, nechybí v nich ani kámen, ale je precizně opracovaný do hladkých linií. Nábytek v nich je prostý, jaký už používali předkové, z moderních interiérů si vzal jednoduchost, čistotu tvarů a důraz na funkci a účelnost.

Jsou ale zabydlené, nechybí tu kožešiny, huňaté deky či polštáře hodně světa umělého i přirozeného. Žije se v nich krásně. Ne nadarmo se zabydlely na drsném severu.

Zdroj: Gorenje kuchyně

I město má svou romantiku

Ta se hledá ve starých továrnách, často navržených předními architekty své doby, postavené s fortelem. Ke dřevu a kameni se přidávají cihly a kov, nechybí ani sklo. Nebojí se přiznat šrámy minulosti, ty jsou odhalené a zdůrazněné. A rády ukazují, jak jimi šel čas. Nic nemusí schovávat, a tak se tu setkáme s viditelnými kabely, či přiznanými rozvody vody či vzduchotechniky. Ano, i tohle je romantika.


Zdroj: living.cz