Než se pustíme do bourání a realizace rekonstrukce bytu, je dobré pokud víme, kde co budeme mít.

Jak bude uspořádaná kuchyň a její zóny pro vaření, mytí a potravinová část. To samé platí pro koupelnu, kde potřebujeme umístit vanu popř. sprchový kout, umyvadlo a pračku. V obývacím pokoji přemýšlíme nad umístěním sedačky, konferenčního stolku a televize či dalšího nábytku. V ložnici řešíme kde umístit postel, toaletní stolky popřípadě vestavnou skříň.

Proč to vše potřebujeme vědět, než začneme provádět rekonstrukci bytu?

Pro jednotlivé spotřebiče musíme určit, kde umístit zásuvky. Například v kuchyni je hodně spotřebičů a pro každý spotřebič potřebujeme vlastní „zásuvku“. Dále potřebujeme vytvořit odpady pro dřez a přívod teplé a studené vody. Jak už bylo řečeno (napsáno) vše spolu souvisí.

Pokud v bytě postavíme zděné jádro, tak většinou z jedné strany je kuchyň a z druhé je koupelna. Do této nově postavené stěny musíme vytvořit elektroinstalaci a vodoinstalaci. Jinak řečeno potřebujeme vytvořit rozvod zásuvek, vypínačů a vody včetně odpadu.

 

Na obrázku níže vidíme příklad vyzděné příčky mezi kuchyní a koupelnou.

Ukázka elektro a vodo instalace – kuchyň (výkres)

Ukázka elektro a vodo instalace – koupelna (výkres)

Pokud se na rekonstrukci bytu podílí více osob (zedník, elektrikář, instalatér), tak pro jednoduší komunikaci a dodržení domluvených rozměrů je vhodné mít nějaké plánky (výkresy).  Tyto „plánky“ dáme jednotlivým osobám a oni mohou samostatně pracovat. Vědí totiž, kde co bude umístěné a mohou i doporučit co je vhodnější použít (jaký typ materiálu).

 

Nebojte se nezávazně poptat – návrh rekonstrukce bytu

.

Máte dotaz ohledně NÁVRHU rekonstrukce bytu … ?