Dřevo je klasika

Dřevěný nábytek je krásný, ale přeci jen poněkud choulostivý. Proto mu bude lépe vyhovovat umístění pod zastřešenou terasou. Nicméně při pravidelné péči vydrží dlouhé roky.

Dřevěný nábytek je třeba pravidelně ošetřovat impregnací, případně mořidlem. Navíc by měl být takový nábytek během zimy umístěný v suchém prostředí.

Pro venkovní využití jsou nejvhodnější tvrdá dřeva jako dub, habr nebo u nás invazivní akát. Vlhkosti a výkyvům počasí velmi dobře odolávají exotické dřeva jako teak, meranti, durian či eukalyptus.

Zdroj: Salone Internazionale del Mobile Milano 2019

Umělá hmota – přesvědčivá napodobenina

Umělou hmotu nic nezničí, a tak patří mezi nejoblíbenější varianty zahradního nábytku umělý ratan.

Konstrukce zahradního ratanového nábytku se vyrábějí ze dvou materiálů – duralu nebo oceli. Konstrukce je opletená měkkým plastem – polyethylenem, který musí být odolný při maximálních i minimálních venkovních teplotách, obsahuje UV filtr, a proto nemění barvu na slunci, má značnou nosnost. Levný plast z recyklátu nemá potřebné vlastnosti a dlouho nevydrží.

Také polstry si vybírejte tak, aby byly vyrobené z materiálů, které nepropouští vodu a nepodléhají plísním. Takovou pohovku se nemusíte obávat nechat celé léto pod širákem.

Zdroj: Westwing

Kov je super – zahradní posezení je krásné a funkční

Významnou variantou je kovový nábytek, který kromě výborného vzhledu vyniká i skvělou funkčností. Vybírat můžete z jednoduchých tvarů, k dostání jsou ale i produkty s atraktivním mozaikovým vzorem.

Kov je také oblíbeným materiálem moderního designového nábytku, jako třeba když Bartoli Design navrhli pro Daa kolekci zahradního nábytku z ocelových trubek, který vyniká vizuální lehkostí, ale překvapí svou nečekanou pevností.

Péče o nábytek je v tomto případě jednoduchá. Jednotlivé kousky stačí otřít navlhčeným hadříkem a můžete si užívat krásného posezení.

Zdroj: Bartoli Design

Zdroj: living.cz … (článek)