Co nejhoršího se může stát majiteli bazénu? Kromě jeho náhlého zničení je tu ještě jeden problém – zelená voda. Je to nepříjemná starost, se kterom bojuje řada majitelů bazénu. Zejména když prší a musíte nechat bazén zakrytý.

Péče o bazénovou vodu je ale s chemií naštěstí o něco jednodušší. Jak tedy dosáhnout toho, aby byla voda ve vašem bazénu křišťálově čistá?

Jak se starat o vodu v bazéně?

Absolutním základem čisté a kvalitní bazénové vody je chemie pro bazény. Mít čistou vodu bez jakékoliv chemie je sice sen nejednoho člověka, udržet takovou vodu bez bakterií a křišťálově čistou je ale velice obtížné. V dnešní době ale naštěstí existuje celá řada produktů, které vám s udržením čisté vody pomohou.

Jedním z nejznámějších přídavků je chlor. Chlor do bazénu je výrazně aromatický. Pokud jej nasypete do vody, okamžitě to poznáte. A poznají to i bakterie ve vodě. Tato chemická sloučenina totiž spolehlivě ničí bakterie, které by mohly z křišťálově čisté vodu udělat zelenou, brčálovitou vodu.

Péče o bazény se slanou vodou

Někteří lidé ale mají s chlorem problém. Může svědit na pokožce, nebo vysušovat kůži. Koupání v chlorované vodě se navíc nedoporučuje malým dětem. Pokud tedy máte doma malé děti, nebo pociťujete problémy spojené s chlorovanou vodou, pomůže vám bezchlórová bazénová chemie.

Tyto přípravky sice ve svém názvu nesou slovo chemie, často se ale nejedná o klasické chemie pro bazény. Řada z nich je vyrobena na bázi přírodních látek, případně působí ve spojení s dodatečným zařízením. Mohou se pyšnit zejména šetrností k lidské pokožce a nezávadnosti. Díky tomu jsou vhodné i do bazénů pro děti.

Péče o bazén se slanou vodou a péče o vodu ve vířivce je podobná jako u sladké vody. Stejně často se u ní používá chlor. Někdy pomáhá dávkovací čerpadlo a pokročilé bazénové technologie, které se o vodu starají automaticky. Bazénové technologie mají často snadné a intuitivní ovládání. O to se stará zejména aplikace na sledování chemie v bazénu.


Zdroj: living.cz … (článek)