Koupelna je místem, kam se stále častěji nechodíme jen rychle umýt, ale uchylujeme se tam po náročném dni jako do klidové zóny. Proto je důležité si vybrat tu správou vanu, aby pro nás relaxace byla dostatečným uvolněním. Následující stručná typologie koupání ukazuje, že každý z nás holt potřebuje něco jiného.

Koupelna pro mořskou vílu a krásu

Pokud si koupel užíváte, dopřáváte si různé zkrášlovací kúry a koupelnu považujete doslova za svatostánek, oceníte nabídku různých speciálních systémů, které využívají vitalizujících účinků přirozeného kyslíku, a umožňují tak docílit zlepšení kvality vaší pleti během koupání.

Jsou založené na tom, že do vody proudí mikrojemné vzduchové bublinky, které zajišťují omlazovací efekt. Kůže je prý už po jediné koupeli vláčnější a hladší. Možná k vašemu dobrému postačí skutečnost, že tyto relaxační systémy vám bezesporu poskytnou příjemné uvolnění.

Zdroj: Kaldewei

Jste fitkařka, tak potřebujete vířivku

Udržujete se ve formě, chodíte běhat nebo cvičit do posilovny a koupel považujete za nezbytnou součást svého fitness programu? Po sportu si rádi dopřáváte například relaxační vířivky, protože jste přesvědčeni o regeneračních účincích masážních proudů vody v kombinaci se vzduchem? Uvolňujete si tak napětí a předcházíte svalové horečce?

Pak jsou pro vás vhodné vany s různými vířivými systémy. Fitkař se rád koupe, i když mu hrozí nachlazení. Zdraví si rád utužuje také bylinnými koupelovými přísadami (například eukalyptovou nebo tymiánovou).

Zdroj: Ravak

Individualistka hledá únik třeba i v koupelně

Je pro vás vana útočištěm, kde hledáte únik před stereotypem a kde zároveň čerpáte novou energii? Jste typ individualisty, který potřebuje mít chvilku pro sebe, a proto se rád koupe sám. Vy si koupelnu v žádném případě nevybavujte velkou vanou, pro vás je správnou volbou jedině vana jednomístná.

Na druhou stranu je důležité, aby byla pohodlná, ideálně aby byla vybavená ergonomickým zkosením pro záda a krytem odtoku a přepadu, které jsou umístěné na středu.

Zdroj: Kaldewei

Člověk technicky založený ocení v koupelně různé vychytávky

Nezajímá vás nic, co je obyčejné? Milujete technické zvláštnosti, které se snadno ovládají a dělají i z domácí koupele mimořádnou událost? Vybavte si koupelnu elektronickou vanovou armaturou a speciálně koncipovaným audiosystémem. Pomocí elektronické armatury můžete regulovat dotykem jednoho prstu napouštění a vypouštění vody, její teplotu i řízení sprchovacích nebo koupacích funkcí.

Audiozařízení umožňuje reprodukci hudby nad vanou ze smartphonu, tabletu nebo jiného bluetooth přístroje také bez reproduktoru. Systém je totiž skrytý pod panelem vany. A vy si už jen můžete užívat skvělý poslech.


Zdroj: living.cz … (článek)