Vestavná skříň – využije prostor od steny ke stěně a nevyčnívá s interiéru.

Šatna – kde vstoupíte do vymezeného prostoru mezi police, zavěšené obleky a zásuvky, není vrcholem luxusu. Ale co by za něj ten, kdo žije v malém bytě, dal, že! Pro dobré uložení svršků i spodků lze podle možností a solventnosti zvolit několik variant. Od prostorného pokoje přes šatnu až po vestavěné skříně, které také dobře poslouží.

Ten, kdo uvažuje o domě, by měl mít velkorysou šatnu v pevném plánu. Není to ztráta jedné místnosti, je to zisk pro všechny ostatní prostory v domě. Nikde jinde už nepotkáte skříně, které vždy překážejí.

S výjimkou kuchyně a k té by pěkně postaru měla přiléhat zase dobře větraná spíž – taková šatna na kuchyňské potřeby a trvanlivé poživatiny jako mouka, těstoviny, rýže, luštěniny, zavařeniny, kompoty atp. Bude místo na pořádný jídelní stůl.

Zdroj: living.cz

Nezapomeňte na světlo!

Uzavřená šatna musí mít zajištěný zdroj světla a také větrání. Pokud šatnu vytváříme předělením, zkrácením místnosti, je dobrým řešením zvolit pro stěnu, mířící k oknu, průsvitný materiál.

Před konečným rozhodnutím porovnejte nabídku několika výrobců, zajímejte se o cenu za jeden metr čtvereční, lhůty dodání a možnosti splátek. Rozpočet ovlivňují i detaily, jako je např. druh kování… Samozřejmě to platí pro šatny i samostatné vestavné skříně.

Zdroj: living.cz

Kde šetřit místem ve vestavné skříni?

Krásný a vzdušný interiér vytvoříte jedině tehdy, kdy nešetříte místem na provozní záležitosti. Pokojová šatna má ještě jednu přednost: Můžete ji vybavit skříněmi, které se běžně dají koupit, jen si v obchodě domluvíte, jak mají být uvnitř vybavené. Jejich pořízení výsledně vychází levněji než skříně dělané na míru.

Sestava skříní v pokojové šatně jde vždy až do stropu, menší šatny, do nichž lze vstoupit, mají rozvrženo každé místečko od podlahy ke stropu také. Určitě je dobré nechat si udělat návrhy, odborníci znají všechny segmenty a vytvoří optimální uspořádání vnitřního prostoru na míru vašich potřeb, připraví vše včetně návrhu kování, vodicích lišt, povrchů atp.

Zdroj: living.cz

Vestavná skříň s posuvnými dveřmi

Nu, a ti z vás, kteří o domě ani náznakem nepřemýšlejí, šatna se jim nikam nevejde a jsou prostě rádi, že mají byt, mohou šetřit prostorem s pomocí vestavných skříní s posuvnými dveřmi. I oni mají k dispozici všechny prvky, z nichž se budují šatny.

A pokud si stejně pořád myslíte, že je lepší mít nějakou tu skříň než plýtvat místem na samostatnou šatnu, zvažte, že taková skříň o hloubce 60 cm má i dveře 60 cm, přidejte k tomu prostor na průchod a najednou vám ve skutečnosti skříň nezabírá šedesát centimetrů, ale ukrajuje z pokoje více než metr a půl. A toho nevyužitého místa nad ní! Opravdu u vás není pro šatnu místo.

Zdroj: living.cz … (článek)

Další podobné články:
Jak udělat z typicky českého obýváku světový
Můj Dům | Dům v podobě životního restartu
Návrh kuchyně v bytě 2+1