U předsíně začneme pěkně od podlahy

Právě v předsíni, kde se pohybuje hodně osob (často ve venkovní zablácené obuvi) je podlaha zatížená nejvíce z celého bytu, a proto se při výběru zaměřte na odolný a snadno udržovatelný materiál. Ideální jsou dlaždice, které jsou odolné nejen proti oděru, ale i dalšímu poškození. Pokud máte v předsíni parkety, nechte si je alespoň nalakovat vytvrzujícím lakem, který zvýší jejich odolnost a usnadní vám úklid.

Jste milovnicí koberců? Pak na ně v tomto případě raději zapomeňte. Péče o ně je totiž hodně náročná. Ale když si ho přesto chcete pořídit, vybírejte pouze tzv. zátěžový, který je určený pro místnosti s velkým provozem. Zvolíte-li kusový koberec, je nutné ho zafixovat oboustrannou lepicí páskou, jinak hrozí, že se bude neustále posouvat a podkluzovat.

Zdroj: www.bakedtiles.co.uk

U předsíně nepodceňujme osvětlení

Předsíně bývají často tmavé, a proto nešetřete na vhodném osvětlení. Při jeho nákupu zohledněte velikost místnosti i její zařízení. Vybírejte takový typ světel, která vám umožní snadné obouvání, oblékání atd.

Úzké prostory můžete „prosvětlit“ také pomocí pastelových barev na stěnách i nábytku a vhodným umístěním zrcadel. Pokud máte v předsíni nízký strop, můžete to „vylepšit“ nalepením zrcadlové fólie.

Zdroj: IKEA

Všechno pouze na jedné straně

Předsíňové stěny se většinou skládají z šatní skříně, botníku a věšáků. Taková stěna je sice praktická, ale se vejde spíše do větších prostor. V těch menších si kolikrát musíte vystačit jen s věšákem a se zrcadlem.

Zvláště v malé předsíni je třeba dbát na to, aby se tam nehromadily zbytečnosti. Na věšák dávejte jen to, co právě nosíte. Pokud nemáte stěnu za věšákem vymalovanou speciální barvou, raději za něj dejte omyvatelnou a vodě odolnou desku (například z lamina) či tapetu nebo poslední dobou stále populárnější grafosklo se zajímavým motivem. Bundy a kabáty se vám pak neušpiní o zeď ani ji nenamočí, když zmoknete. Praktické je dát pár věšáčků trochu níž tak, aby na ně dosáhly i děti.

Zdroj: IKEA

Kam uložit důležité věci v předsíni

Aby předsíň působila uspořádaně a uklizeně, pořiďte si věšák na klíče, držák na deštníky a polici na čepice nebo klobouky. Určitě se bude také hodit pár šuplíků, kam můžete uložit přípravky na boty, hadříky apod. Praktické je si tam pořídit alespoň křesílka nebo stoličku, ale pokud se vám tam nevejde, vykouzlí příjemný dojem třeba originální váza s čerstvými květinami.

Zdroj: Wharfside

Zdroj: living.cz … (článek)