Najdete je na zámcích i v chalupách

Nechybí vám v současných neutrálně-minimalistických interiérech nějaké to oživení. Odpověděli jste, že ano? Pak zkuste vsadit na staré dobré pruhy. Dá se říci, že patří k tradičním vzorům. Nevěříte? Tak se chvilku zamyslete a vraťte se klidně o sto let zpátky.

Co takhle zámecké komnaty? Ano, objevovaly se na stěnách, kobercích i na nábytkovém čalounění. Nebo si vzpomeňte na ložnice a kuchyně ve starých filmech nebo tradičních pohádkách. Která chalupa se tehdy obešla bez pruhovaného povlečení a ubrusů či utěrek? Z toho plyne, že pruhy přežívají všechny módní vlny a můžete je bez obav „pozvat“ k sobě domů i letos.

Zdroj: KSL Living

Neutrální pruhy … na dekoracích nebo stěně

Pro mnoho interiérových designérů mají neutrály stále hlavní roli. Ale i pruhy mohou působit neutrálním dojmem a dají nenápadně do minimalistických interiérů. A je v podstatě jedno, jestli se jedná o tapetu, koberec nebo jen o textilie. Důležité je vybrat pruhy v takových odstínech, v nichž máte zařízený zbytek pokoje.

Jedním z oblíbených fíglů je vsadit na strukturu. Textilie (či jiný materiál) klidně může mít neutrální odstín, ale struktura na povrchu tvoří pruhy. Tento efekt můžete využít třeba i na obkladačkách v kuchyni či v koupelně nebo na podlahové krytině.

Zdroj: KSL Living

Smíšené pruhy

Pokud jde o míchání pruhů, tak se raději držte zásady, že méně je často více. Nechcete-li si doma vytvořit úplnou divočinu, do které byste mohli přehnaným pruhováním lehko sklouznout, držte se prostě tzv. při zdi.

Pokud jsou barvy pruhování navzájem kontrastní, snažte se alespoň o to, aby dokonale korespondovaly s těmi odstíny, které se objevují na ostatním zařízení. Vyváženosti dosáhnete například tak, že si koupíte pruhovanou deku, na které se opakují stejné odstíny jako na nábytku.

Zdroj: Missoni Home

Už zase moderní rustikální pruhy

Jak už jsme se zmínili, v rustikálních interiérech jsou pruhy jako doma. A ani jejich kombinování například s drobnými kvítky není žádnou novinkou. Pokud však chcete vyzkoušet něco méně obvyklého, zkombinujte je s velkými květy.

Velmi módní začínají být také třeba tapety, na nichž jednotlivé pruhy nejsou klasicky jednobarevné, ale každý pruh je tvořen rostlinami nebo jinými motivy.

Zdroj: Taumteppich.com

Pruhované koberečky

Rozvinutí pruhovaného koberce je jedním z nejjednodušších způsobů, jak vnést pruhy do vašeho bytu. Skvěle vypadá například kombinace pruhů, v nichž se odráží barevný odstín použitý při výmalbě nebo tapetování stěn.

Zdroj: Go Modern Furniture

Pruhované textilie

Pruhy jsou prostě klasikou, ke které se vracíme, ale která nás taky občas omrzí a zatoužíme po změně. Aby tyto „výkyvy“ nebyly příliš drastické pro naši peněženku, je nejlevnější realizovat tyto proměny pomocí textilií. Takže pokud přemýšlíte, kam přidat pruhy, jděte na to tou nesnadnější a nejlevnější cestou – pořiďte si pruhované ubrousky, ubrusy nebo ručníky. Ale ani ty, co zrovna nepoužíváte, neschovávejte do skříněk. „Vystavte“ je na otevřených policích v kuchyni nebo koupelně a vytvořte si z nich praktickou dekoraci.

Zdroj: Bohemia Design Limited

Pruhy na zdi

Před pár lety by sice šance na to, že se setkáte s pruhovanými stěnami, byla o něco vyšší, než je teď, ale odříkat si tento praktický fígl nemusíte. Vždyť právě svislé pruhy na zdech dokáží vyvolat dojem, že je místnost vyšší, zatímco ty vodorovné místnost rozšíří. A to se hodí, co říkáte?


Zdroj: living.cz … (článek)

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]