Dubové dřevo od nepaměti zdobí naše kuchyně, obýváky i ložnice. Stále častěji se ale objevují výrobky, které tento materiál zdařile imitují. Neznamená to však, že by byl váš byt kvůli tomu méně útulný. Prostě si jen můžete vybírat foliované povrchy, které se vlivem vlhka nekroutí, a proto se hodí nejen do kuchyně, ale dodají potřebný glanc třeba i koupelnám.

Zdroj: Trachea

Světlé dřevo místnost provzdušní

Pokud upřednostňujete světlejší odstíny, oceníte například dubový dekor pískový nebo světlý sonoma. Díky nim bude interiér působit vzdušnějším dojmem. Přírodní odstín dubu prospěje také koupelně, kterou příjemně zútulní. V kombinaci se závěsnými skříňkami navíc přispěje k efektnímu optickému zvětšení prostoru.

Tmavší odstíny, jako je dub winchester, prostor pocitově proteplí, zatímco šedé varianty, které reprezentuje například dub vintage šedý, do něj zase vnesou působivý nádech elegance.

Pokud vám nejde pouze o vzhled, ale rádi se dřeva také dotýkáte, určitě oceníte třeba foliovaný dekor dub mirain crosscut. Jedná se o povrchovou úpravu, která je plasticky strukturovaná. Připomíná kmen stromu rozřezaný na fošny, na jejichž povrchu zůstaly stopy pilových listů.

Dub na skle?

Víte, že je možné dubovým dekorem ozvláštnit třeba i na skleněné dveře? Někteří výrobci nabízejí speciální modely, při jejichž výrobě lze díky unikátní hliníkové konstrukci kombinovat hned několik druhů materiálů. Ve výsledku pak dojde na jediném povrchu ke spojení přirozeného vzhledu dubového dekoru s designovou čistotou skla.

Také skleněné dveře bývají často kombinovány s minimalistickým, celokovovým dveřním kováním. Napadlo vás někdy zkusit pro změnu materiálový kontrast? Na trhu jsou například kliky, do nichž je vsazená dubová dýha. Ta svým teplejším odstínem a nepravidelnou strukturou skvěle doplňuje chladně dokonalé sklo dveří. Vznikne tak velmi působivý kontrast techniky a přírody.

Zdroj: Trachea

Zdroj: living.cz … (článek)

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]