Něco se přidá

Málokdy vidíte kuchyně, kterou jsou prostě běloskvoucí bez doteku čehokoliv jiného. Když nic, tak aspoň varná plocha a skleněná dvířka od trouby či mikrovlnky jsou v kontrastní černé. Také přidaný nábytek v podobě otevřeného regálu, který může nést kuchyňské, ale už také „obývákové“ předměty, mívá jinou barvu. Možná už proto, že je většinou kovový. Hodně se k bílé přidává jemná šedá, působí to čistě a elegantně.

Zdroj: Eurocucina Milano

Jiné materiály + bílá barva v kuchyni

K základním bílým deskám korpusů, ať už se jedná o lakované dřevo nebo moderní materiály, se přidává především dřevo ve všech myslitelných tónech od světlého přírodního až po to nejtemnější. Vedle dřeva je dominantní, a to nejen v bílé kuchyni, kámen. Samostatnou kapitolou je bílý mramor, který může být i jemně žilkovaný a s ostatními bílými plochami dokonale splývá. Ostatní probarvené kameny doplňují a oživují bělobu. Najdeme je na pracovní ploše, jako samostatný ostrůvek i jako pohyblivou desku, která zakryje varné centrum a dřez.

Zdroj: Eurocucina Milano

Bílá kuchyň není vlastně ničím výjimečná, zahrnuje v sobě všechny prvky, které charakterizují současné kuchyňské sestavy. Snad jen v tom, že je tak krásně bílá… O charakteristických částech dnešní kuchyně i jejích zákoutích a detailech zase příště.

Zdroj: Eurocucina Milano

Zdroj: living.cz … (článek)

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]