Při výběru podlahy existuje několik otázek, na které byste si měli odpovědět, než se vydáte do showroomu pro konkrétní podlahovou krytinu.

– Potřebuji, aby podlaha byla odolná vůči vodě?
– Je určena na místa, kde bude velký provoz?
– Kolik času chci věnovat údržbě a čištění?
– Jak velkou částku chci investovat?
– Preferuji nějaký materiál či způsob pokládky?
– Bude pod podlahou podlahové topení?

Prodavač by vám pak měl na základě odpovědí nabídnout krytiny, které vyhovují vašim kritériím. Na vás pak je, abyste si vybrali typ podlahy a hlavně barevnost a vzor, které ve finále nejvíce ovlivní vzhled a pocit z místnosti.

Zdroj: KPP.cz

Tuto službu nabízí například Quick-Step na adrese www.quick-step.cz, aplikaci KPP si otevřete na stránkách www.kpponline.cz.

Vidíme reálnou představu naší podlahy

Dost často se zákazníci ptají, jak bude zvolený dekor vypadat u nich doma. Na to ale žádný prodavač nemůže dát uspokojivou odpověď. Každý interiér je individuální, záleží na zařízení, oknech, světle, barvách i velikosti a tvaru pokoje či výšce stropu.

I když si domů odnesete vzorky několika krytin, vždy to budou jen malé kousky, které po pokládce vytvoří úplně jinou podlahu, než jste si představovali.

Tomu by ale teď měl být konec. Prodejci podlah přišli s online aplikací, do které si můžete nahrát fotografie interiéru se vším vybavením a nahrát různé typy podlah. Získáte tak velmi jasnou představu, jak bude ve finále vypadat nová podlaha v konkrétním interiéru.

Zdroj: KPP.cz

Tuto službu nabízí například Quick-Step na adrese www.quick-step.cz, aplikaci KPP si otevřete na stránkách www.kpponline.cz.

Jak probíhá práce s aplikací v reálu?

Uživatelé nahrají fotografie interiéru do aplikace. Následně lze porovnat dvě podlahy, které jsou zobrazeny vedle sebe, a zjistit, jak bude každá z nich vypadat ve vybraném interiéru. Díky realistickému zobrazení s vysokým rozlišením a možností přiblížení je možné před rozhodnutím prozkoumat každý detail. Obraz lze rozdělit a porovnávat dvě různé podlahy vedle sebe.

Tak lze také ověřit, jak bude vypadat přechod mezi dvěma různými prostory s odlišnou podlahovou krytinou, například mezi chodbou a kuchyní nebo obývákem a terasou. Uživatelé si mohou jedním kliknutím zobrazit další informace o podlaze i zadat objednávku.

Zdroj: Quick-Step

Položit podlahu šikmo nebo vodorovně?

Aplikace by měla pomoci i při volbě směru pokládky. Existuje základní pravidlo pro doporučení směru pokládky, ale jsou prostory, kdy obvykle doporučovaný směr kolmo vůči oknu nemusí být úplně optimální.

Jsou to například místnosti, které nemají tvar obdélníku nebo čtverce, ale šikmé zdi. Zákazník si v aplikaci může vyzkoušet různé směry pokládky a pak podlaháři rovnou říci, jakým má podlahu položit.

Tuto službu nabízí například Quick-Step na adrese www.quick-step.cz, aplikaci KPP si otevřete na stránkách www.kpponline.cz.


Zdroj: living.cz … (článek)